Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

06 Mayıs, 2012

Derinliği Olan İnsanlar

Bir kez daha çok net bir şekilde anladım; ben derinliği olan insanları çok seviyorum, daha bir yakın hissediyorum kendime. Paylaşımlar daha anlamlı oluyor bu tarz insanlarla çünkü. Bir başka bakıyorlar sanki her şeye; dolu dolu. Hani içtiğiniz bir kahve, "kahve" olmaktan öteye geçip 40 yıllık hatırı oluyor işte. Biliyorlar ki o kahvenin pişmesi ve pişerken taşmaması için sabırla bekledik ocağın başında. Onlar için... Ve unutmuyorlar. Haliyle her anınız kıymetli birer hatıraya, her hatıra ilişkiyi güçlendiren bir bağa dönüşüyor.

Bu paylaşımları derinleştiren yaklaşımları ya da bakış açıları kıymet bilme ve değer vermenin beraberinde farklı duyguları da yüklüyor onlara. Benim için olmazsa olmaz duyguları...

Bir çocuğu şefkatle severken görebilirsiniz onları mesela. Ufak ve sevimli olduklarından değil sadece; çocukların masumiyetleri çok kıymetlidir onlar için. Ayrıca savunmasızlıklarını ve yetişkinlere muhtaç olduklarını bilirler, bu da koruyup kollama, sahip çıkma güdülerini ortaya çıkarır. Yemeğin en güzel yerinde sırnaşan kediye tekme tokat girişen sevdiklerim de var esasında ama şöyle etin güzel yerinden paylaşanları bir farklı benim için. Kedinin otlakçı usulü beslenmek zorunda olduğunu bilip merhamet ederler çünkü. Kedinin kılını tüyünü düşünmeye sıra gelmez. İnsanlara yardım etmeyi çok severler, hatta bununla mutlu olurlar. Dilenmek kavramına karşı olsalar dahi, söylene söylene de olsa dilencilere dayanamayıp para verirken, kendinden daha zor durumda olan insanlar için üzülüp onlara yardım ederken yüzlerindeki mutlulukla ele verirler kendilerini. Biraz anne biraz baba gibi. Gamsızlıktan ve bencillikten uzak, sevgi dolu, sorumlu, güvenilir, dahası nefes alan insanlar...

Etraflarına karşı duygusal hassasiyetleri ve duyarlılıkları onları biraz kırılgan yapsa da samimiyetinize inanmaları kaydıyla  gönüllerini almak da kolay.

Aslında şu meşhur "İnce Ruhlu" insanlarda biraz duyguları derinleştiren insanlardan çıkıyor sanırım...

Çevremde böyle insanların sayısı arttıkça güven aralığımın genişlediğini hissediyorum. Onları tanımayı, tanıdıkça daha çok sevmeyi seviyorum...Şanslıyım; hala böyle insanlarla karşılaşıyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder